Zilker Relays
Relay Results
Austin, Texas
     
Results by www.iaapweb.com  
Software by ChuckScore  
     
Corporate Odds & Ends
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Crossfit Central Team 2 (bib 149) Elliot Schrock Austin/TX 51 1:09:14.5 1:09:07.2 6:59
Ingrid Kantola Austin/TX
Lindsay Spurk Austin/TX
Michael Winchester Austin/TX
7.2 15:21.8 18:56.7 19:19.2 15:29.4
2 Rogue Badgers (bib 67) Amanda Bergstrom Austin/TX 52 1:09:31.1 1:09:26.3 7:00
Brandy Dodson Austin/TX
Jessica Bryant Austin/TX
Trey Hamlett Lockhart/TX
4.8 17:17.7 17:37.8 17:20.9 17:09.7
3 Crossfit Central (bib 148) Erin Hood Austin/TX 66 1:13:52.0 1:13:46.9 7:27
Lance Canta Austin/TX
Lisa Thiel Austin/TX
Luis Salero Austin/TX
5.1 18:10.6 19:33.4 19:45.0 16:17.8
4 Austin Sports Therapy (bib 10) Jill Thomson Austin/TX 70 1:14:37.9 1:14:33.4 7:31
Julie Fisher Austin/TX
Kyler Brown Austin/TX
Tommer Arbuckle Austin/TX
4.5 16:35.2 20:49.3 21:17.4 15:51.4
5 Sage Team "Run Like The Winded (bib 73) Andrew Dota Pflugerville/TX 87 1:20:26.7 1:20:22.0 8:07
Ashley Duncan Pflugerville/TX
Kelly Horton Cedar Park/TX
Stan Duncan Pflugerville/TX
4.7 21:31.8 22:41.1 18:08.3 18:00.7
6 Sage Team "pimp My Stride" (bib 72) Amy Mccampbell Austin/TX 128 1:36:30.7 1:36:24.2 9:44
Bryce Hendrix Austin/TX
Fanada Chen Austin/TX
Jamy Squillace Austin/TX
6.5 19:30.6 29:14.6 23:52.9 23:46.0
7 Shiva Gitters (bib 75) Amber Silkenson Austin/TX 130 1:36:48.5 1:36:38.9 9:46
Bala Silkenson Austin/TX
Daisy Moore Austin/TX
Derek Whallen Austin/TX
9.6 32:11.8 27:23.1 20:03.1 17:00.7
8 Sage Team "Your Pace or Mine" (bib 121) Brooke Huling Austin/TX 142 1:49:12.5 1:49:05.3 11:01
Jessica Smith Austin/TX
Justin Huling Austin/TX
Katie McCloskey Austin/TX
7.1 23:48.0 33:37.2 25:19.5 26:20.4
Corporate Open Men
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Team Deserted (bib 144) Joe Thorne 6 54:54.9 54:53.5 5:32
Joe Thorne
Joe Thorne
Joe Thorne
1.4 14:14.4 13:56.4 13:35.4 13:07.0
2 Celery Men (bib 20) Ben Roberts Austin/TX 33 1:02:52.2 1:02:52.0 6:20
Brad Popiolek Austin/TX
Nate Ehlinger Austin/TX
Nick Vaughan Austin/TX
0.1 14:24.3 18:19.3 15:00.2 15:08.0
Corporate Open Women
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 G.R.I.T.S 1 (bib 30) Adrienne Herring Austin/TX 124 1:32:19.5 1:32:13.3 9:18
Amber Yost Austin/TX
Cat Nauheimer Austin/TX
Elise Trentham Austin/TX
6.2 21:26.5 19:58.3 29:33.6 21:14.7
Family
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Arnold's Band Of Brothers (lon (bib 4) Dave Brown Valparaiso/IN 16 1:00:23.1 1:00:22.8 6:05
Jeff Brown Cedar Park/TX
Jeremy Brown Cedar Park/TX
Ryan Brown Cedar Park/TX
0.3 15:00.0 15:58.9 15:51.6 13:32.2
2 Team Galvaniger (bib 134) Amber Galvan San Antonio/TX 24 1:01:26.8 1:01:26.3 6:12
Ariel Galvan San Antonio/TX
Haleigh Galvan Helotes/TX
Lisa Galvan San Antonio/TX
0.5 13:25.7 16:52.0 14:13.7 16:54.7
3 Skins (bib 76) Colby Johnston Lago Vista/TX 47 1:07:15.7 1:07:14.2 6:47
Derin Scott Lago Vista/TX
Landon Martin Lago Vista/TX
Zain Scott Lago Vista/TX
1.4 16:09.4 17:08.9 15:53.1 18:02.7
4 My Three Sons (bib 54) Aj Mays Austin/TX 49 1:08:52.6 1:08:52.1 6:57
David Vasquez Austin/TX
Matthew Vasquez Austin/TX
Steve Vasquez Austin/TX
0.4 16:40.8 16:33.9 17:40.3 17:57.0
5 Metcalf O' Riley (bib 51) Isaac Metcalf Austin/TX 68 1:14:21.6 1:14:17.4 7:30
Mary Beth Metcalf Austin/TX
Paul Riley Austin/TX
Suzanna Metcalf Austin/TX
4.1 16:01.6 18:52.9 20:09.6 19:13.2
6 The Mighty Murphys & CO. (bib 104) Cameron Dorsey Austin/TX 69 1:14:34.4 1:14:28.4 7:31
Eileen Compton Austin/TX
Nicholas Compton Austin/TX
Patricia Murphy Austin/TX
6.0 19:23.6 18:24.2 21:19.3 15:21.2
High School Girls
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Super Sonic Bras (bib 82) Aspen Scott Lago Vista/TX 48 1:07:36.0 1:07:34.7 6:49
Laken Scott Lago Vista/TX
Madison Boreman Lago Vista/TX
Micah Scott Lago Vista/TX
1.3 15:35.2 18:17.5 19:17.4 14:24.4
Middle School
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Eat Our Dust (bib 24) Allie Turner Austin/TX 108 1:27:31.5 1:27:25.1 8:49
Anna Schaal Austin/TX
Maddie Hill Austin/TX
Sydney Prucha Austin/TX
6.4 25:15.8 22:18.9 23:16.1 16:34.1
2 Smokin' Fast Girls (bib 78) Antoinette Mccall Austin/TX 125 1:32:57.0 1:32:54.8 9:22
Jenna Vasek Austin/TX
Jordan Mathis Austin/TX
Madeleine Mccall Austin/TX
2.2 19:32.2 24:54.1 25:22.3 23:06.0
Military/Public Safety
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Skunks Without Sense (bib 77) Andre Krapcha San Antono/TX 53 1:09:30.1 1:09:27.8 7:00
Jeff Griffith San Antonio/TX
Jesse Allen San Antonio/TX
Jose Zuniga San Antonio/TX
2.2 17:01.5 17:51.1 18:20.6 16:14.5
2 The Donut Chasers (bib 100) Anthony Hipolito Austin/TX 72 1:16:01.0 1:15:57.1 7:40
Lisa Cortinas Austin/TX
Margarito Elizondo Austin/TX
Veneza Aguinaga Austin/TX
3.9 16:44.0 19:44.1 19:12.6 20:16.2
Odds & Ends
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 The Lady And The Tramps (bib 103) Caroline Newman Austin/TX 22 1:01:14.4 1:01:11.7 6:10
Dan Hopper Austin/TX
Jonathan Denyszyn Austin/TX
Richard Tackett Austin/TX
2.7 15:34.7 14:59.3 16:08.6 14:29.0
2 Brooks Gnu's (bib 19) Christopher Gunderson Austin/TX 28 1:02:01.3 1:01:59.4 6:15
Cynthia Henges Austin/TX
Paul Salazar Austin/TX
Tom Berton Austin/TX
1.8 15:07.4 17:11.8 15:16.5 14:23.6
3 Cozumel Or Bust (bib 21) Blake Layne Austin/TX 30 1:02:30.9 1:02:29.4 6:18
David Garza Austin/TX
Maria Groten Austin/TX
Matt Harmatuk Austin/TX
1.5 16:14.5 15:38.3 15:49.4 14:47.1
4 The Fab Four (bib 101) Amber Andersen Austin/TX 41 1:04:59.9 1:04:59.3 6:33
Kim Griger Austin/TX
Meghann Weitzel Austin/TX
Paul Franco Austin/TX
0.6 14:07.7 17:06.6 17:33.1 16:11.7
5 Hpopp (bib 37) Cameron Larson Austin/TX 46 1:07:12.2 1:07:02.4 6:46
Joleen Kinzer Austin/TX
Lance Gay Austin/TX
Marc Carlson Austin/TX
9.8 20:00.3 14:56.3 16:49.2 15:16.4
6 Trevathelete.com (bib 138) Charlie Dixon Beaumont/TX 55 1:10:11.3 1:10:09.5 7:05
Chris Trevelise San Antonio/TX
Jim Vasek
Robin Reyes
1.7 14:48.0 19:59.0 18:46.3 16:36.1
7 The Girls 'n Graham and Spenser (bib 102) Graham Bass Austin/TX 56 1:10:17.6 1:10:15.7 7:05
Kathleen Woodhead Austin/TX
Lauren Phillips Austin/TX
Spenser Nowell Cedar Park/TX
1.9 15:05.4 20:11.0 20:55.6 14:03.6
8 Fast Active Sonar Team (bib 27) James Gelb Austin/TX 75 1:16:57.9 1:16:48.0 7:46
Kimmie Farrington Austin/TX
Leonard Hebert Austin/TX
Robert Giles Austin/TX
9.9 17:26.6 25:02.3 17:17.7 17:01.3
9 3che 1not (bib 1) Alicia Isaac-cura Austin/TX 82 1:19:32.0 1:19:26.1 8:01
John Ekerdt Austin/TX
Roger Bonnecaze Austin/TX
Tom Truskett Austin/TX
5.8 18:30.8 21:44.1 18:06.9 21:04.2
10 Farrerwitkin (bib 123) Ari Witkin Austin/TX 85 1:20:18.4 1:20:12.7 8:06
Ginny Belofsky Austin/TX
Janet Farrer Austin/TX
Richard Farrer Austin/TX
5.7 18:16.0 28:59.2 18:27.1 14:30.3
11 Golden Girls (bib 32) Carrie Barrett Austin/TX 91 1:21:56.6 1:21:50.4 8:16
Catharine Madeley Austin/TX
Lisa Owens Austin/TX
Rhonda Halliburton Austin/TX
6.2 18:10.8 21:27.4 17:01.6 25:10.5
12 movemakers (bib 131) Cici Fryer Austin/TX 94 1:22:57.6 1:22:52.8 8:22
Dru Sellers Austin/TX
Holly Evers Austin/TX
Michael Gregory Austin/TX
4.8 21:13.0 19:21.7 20:44.7 21:33.2
13 Nice Quads (bib 55) Joe Winkles Round Rock/TX 102 1:24:23.0 1:24:13.8 8:30
Robin Winkles Round Rock/TX
Tina Anderson Cedar Park/TX
Wayne Anderson Cedar Park/TX
9.2 17:12.9 22:47.3 22:29.5 21:43.9
14 HSPW (bib 129) Ashley Washmon Austin/TX 111 1:27:56.7 1:27:52.8 8:52
Bruce Schliemann Austin/TX
Judson Sutherland Austin/TX
Tom Washmon Austin/TX
3.8 20:23.7 21:38.7 18:02.9 27:47.4
15 Awesome Foursome (bib 12) Amy Pedersen Round Rock/TX 116 1:29:33.4 1:29:24.9 9:02
Jennifer Ignatowski Round Rock/TX
Jennifer Zimmerman Round Rock/TX
Kate Merwick Round Rock/TX
8.5 21:33.4 20:59.4 23:58.4 22:53.5
16 Loaded Gizmos (bib 44) Anarys Caballes Salado/TX 119 1:30:54.6 1:30:44.5 9:10
Brian Wheeler Round Rock/TX
Kerri Bonacci Hutto/TX
Tony Bonacci Hutto/TX
10.1 21:19.8 21:50.0 20:57.3 26:37.4
17 Wod Squad (bib 118) Anna Uliassi Austin/TX 126 1:33:55.9 1:33:49.5 9:28
Robert Ayala Austin/TX
Shelley Kelso Austin/TX
Suzanne Cox Leander/TX
6.3 21:31.4 25:30.5 22:02.1 24:45.3
18 Mercoleto (bib 50) Janelle Benefield Leander/TX 135 1:40:05.1 1:39:57.2 10:05
Jordan Turk Austin/TX
Lena Tortorelli Cedar Park/TX
Meredith Cohen Austin/TX
7.9 21:46.1 26:36.9 31:05.8 20:28.2
19 Friends For Life (bib 29) Inez Meiners Pflugerville/TX 136 1:40:06.6 1:39:57.6 10:06
Lorin Wallace Round Rock/TX
Shannon Hobbs Austin/TX
Stephen Remmert Pflugerville/TX
9.0 26:19.8 27:22.2 25:43.4 20:32.1
20 Blue Lilly Crew (bib 15) Alexandra Nisimblat Austin/TX 140 1:46:10.2 1:46:01.7 10:42
Dustin Goss Austin/TX
Heather Goss Austin/TX
Juan Felipe Salazar Austin/TX
8.5 29:40.9 30:14.3 25:24.2 20:42.2
Open Masters Men
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Los Viejos (bib 47) Hank Cantu Austin/TX 4 52:50.4 52:49.6 5:20
Jeffrey Shelton Buda/TX
Mark Hernandez Austin/TX
Sebastian Villalva Austin/TX
0.7 13:29.4 12:39.8 13:08.2 13:32.0
2 Black Shorts (bib 14) David Weaver Austin/TX 9 57:46.3 57:45.4 5:49
Greg Thomas Austin/TX
Mike Mcneal Austin/TX
Scott Mcintyre Austin/TX
0.9 13:44.8 15:27.4 14:08.5 14:24.5
3 Running On Empy (bib 70) David Schwalm Austin/TX 10 58:43.4 58:41.3 5:55
Farshid Parandian Austin/TX
Russ McCurry Round Rock/TX
Sam Labrie Leander/TX
2.1 14:01.0 16:03.9 14:00.1 14:36.1
4 James' Team (bib 135) Dudley McClellan 17 1:00:26.7 1:00:23.8 6:06
Fred Fletcher Austin/TX
James Allen Cheyenne/WY
Patrick Hall
2.8 15:01.2 14:34.6 16:21.0 14:27.0
5 Vintage Roadsters (bib 145) John Paladino Austin/TX 23 1:01:23.1 1:01:20.0 6:11
Keith Dowland Austin/TX
Keith Ponnan Austin/TX
Russell Hahn Austin/TX
3.0 14:26.7 15:54.0 14:45.4 16:13.8
Open Masters Mixed
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Teammac Charlie Company (bib 95) Betty Helgren Austin/TX 40 1:04:29.2 1:04:28.0 6:30
Charles Cannon Austin/TX
Charlotte Brigham Austin/TX
Chris Neugebauer Dripping Springs/TX
1.2 14:13.5 16:58.5 18:02.4 15:13.4
Open Men
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Team Lukes (bib 89) Jody Broccoli-hickey Austin/TX 3 51:53.7 51:53.7 5:14
Manny Cavazos Austin/TX
Raul Garcia Austin/TX
Sandy Joseph Austin/TX
0.0 13:31.6 12:56.3 12:42.8 12:42.9
2 Less Than An Hour, No Excuses (bib 43) Alan Langham Round Rock/TX 8 57:09.0 57:08.4 5:46
Jason Blair Round Rock/TX
Jorge Guevara Jr Round Rock/TX
Ron Doyle Round Rock/TX
0.6 14:28.6 14:10.4 14:16.2 14:13.2
3 Los Muertitos De Ceci (bib 46) Gary Guerrero 13 59:30.1 59:28.8 6:00
Ian Palacios
Kevin Kimbell
Rogelio Aranda
1.2 13:03.4 16:28.7 16:21.6 13:35.0
4 Team Has Beens (bib 143) Clay Parker 14 1:00:02.7 1:00:01.8 6:03
Jack Murray
Lance Parker
Paul Perrone
0.8 12:19.1 16:19.8 14:13.4 17:09.4
5 Atx Endurance (bib 5) Benjamin Palmer Austin/TX 34 1:02:55.9 1:02:53.2 6:21
John Key Lorena/TX
Max Atherton Austin/TX
Nate Turner Austin/TX
2.6 14:29.9 17:39.1 15:11.5 15:32.6
6 Average Joes (bib 11) Caden Donahue Austin/TX 39 1:03:39.9 1:03:38.6 6:25
David Montgomery Austin/TX
John Montgomery Austin/TX
Patrick Donahue Austin/TX
1.3 14:43.8 17:37.9 15:29.2 15:47.5
7 Next Level Chiro (bib 119) Aaron Arehart Austin/TX 45 1:07:01.3 1:06:56.7 6:45
Richie Griffin Austin/TX
Ryan Varner Austin/TX
Sam Sneed Austin/TX
4.6 16:57.8 17:47.0 17:16.4 14:55.4
8 Los Guapos (bib 45) Barrett Criswell Austin/TX 57 1:10:29.9 1:10:25.4 7:06
Eric Meihofer Austin/TX
Joe Ritz Austin/TX
Nash Gonzales Austin/TX
4.4 17:03.1 16:47.9 18:14.7 18:19.5
9 Team Unprepared (bib 92) Andy Pfau Austin/TX 64 1:12:25.2 1:12:20.1 7:18
Barry Lucas Austin/TX
Pete Franco Austin/TX
Ray Pena Austin/TX
5.1 17:33.1 17:25.0 19:09.4 18:12.5
10 Two Left Feet Cfcp (bib 112) Jon Rush Austin/TX 71 1:15:36.8 1:15:34.1 7:37
Kevin Paladino Cedar Park/TX
Rob Musfeldt Cedar Park/TX
Sam Mooney Cedar Park/TX
2.7 16:40.2 18:51.0 22:58.3 17:04.5
11 Atxinsight (bib 6) Cameron Garberoglio Austin/TX 89 1:21:19.1 1:21:15.0 8:12
Keith Doane Del Valle/TX
Maksim Kleimenov Blanco/TX
Todd Wakefield Austin/TX
4.1 20:57.2 20:38.2 21:34.9 18:04.5
12 Big Anchor (bib 13) Brian Periman Austin/TX 90 1:21:34.4 1:21:30.6 8:13
Code Williams Austin/TX
Robby Sansom Austin/TX
Shawn Walker Austin/TX
3.7 14:47.7 26:34.5 18:07.9 22:00.4
13 Monday Night (bib 53) Brad Brown Austin/TX 123 1:31:36.3 1:31:29.4 9:14
Ronnie Mcelmurry Austin/TX
Samir Seth Austin/TX
Vivek Dayal Austin/TX
6.8 30:22.5 20:15.1 21:18.8 19:32.9
Open Mixed
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Teammac Alpha Amigos (bib 93) Keri Rimel Austin/TX 15 1:00:17.6 1:00:16.3 6:05
Meg Hare Austin/TX
Richard Martinez Austin/TX
Travis Rimel Austin/TX
1.2 13:55.6 15:18.3 15:05.4 15:57.0
2 Not Super Speedy (bib 127) Diana Ferguson Austin/TX 20 1:00:47.5 1:00:46.4 6:08
Jennifer Schwartz Austin/TX
Keegan Ferguson Austin/TX
Shawn Bostad Austin/TX
1.0 13:34.1 17:11.1 16:12.1 13:49.0
3 Turbo Studs (bib 142) Coin Carroll 27 1:01:45.8 1:01:45.2 6:14
Karen Knudson
Katie Howard
Sam
0.6 12:25.3 16:30.9 16:23.6 16:25.3
4 Team 1379 Rocks (bib 85) Carrie Appell 32 1:02:43.9 1:02:41.4 6:19
Joseph Kozusko
Sara Mark
Scott Dreisbach
2.4 17:52.1 15:20.7 15:05.4 14:23.1
5 The Bald And The Beautiful (bib 99) Eric Storey Austin/TX 37 1:03:23.5 1:03:21.2 6:23
Lillianna Jackson Austin/TX
Mike Gitre Austin/TX
Molly Gent Austin/TX
2.3 14:26.4 17:01.6 16:27.5 15:25.6
6 Tortoises And Hares (bib 109) James Hayes Leander/TX 38 1:03:27.0 1:03:25.4 6:24
Middalia Wayman Austin/TX
Mike Burton Round Rock/TX
Sarah Burton Round Rock/TX
1.6 14:01.2 18:05.4 17:09.6 14:09.2
7 Crossfit Central Endurance Spe (bib 22) David Deleon Austin/TX 42 1:05:30.9 1:05:28.0 6:36
Jeremy Thiel Austin/TX
Megan Parsons Austin/TX
Melisa Aguilar-rehm Austin/TX
2.8 15:29.9 16:52.7 16:17.2 16:47.9
8 The Wolff Pack (bib 108) David Eiben Austin/TX 43 1:05:56.4 1:05:53.9 6:39
Mandy Wolff Austin/TX
Molly Gorkiewicz Austin/TX
Paul King Austin/TX
2.4 17:12.5 16:40.0 17:13.1 14:48.2
9 The Need 4 Speed! (bib 105) Derrik Deyhimi Austin/TX 44 1:06:56.2 1:06:53.9 6:45
Devon Kiernan Austin/TX
Kim Hutson Austin/TX
Sonya Manson Austin/TX
2.3 15:49.5 16:50.3 18:50.6 15:23.3
10 Teammac Bravo Buddies (bib 94) Jacob Jones Austin/TX 50 1:09:00.9 1:08:55.5 6:57
Kellie Norton Austin/TX
Mac Allen Austin/TX
Sarah Stewart Austin/TX
5.4 19:43.0 16:50.3 18:01.5 14:20.5
11 O.F.A.T (bib 60) Ashli Clements Austin/TX 54 1:09:50.3 1:09:44.5 7:02
Erin Tyrrell Austin/TX
Jacob Wood Austin/TX
Timothy Clements Austin/TX
5.7 15:24.1 20:39.6 19:46.8 13:53.8
12 Outright Fitness 1 (bib 61) David Braswell Austin/TX 59 1:10:43.0 1:10:35.9 7:08
Erin Holcomb Austin/TX
Kandi Reynolds Kyle/TX
Terrance Simms Austin/TX
7.0 18:40.1 15:53.8 20:33.9 15:27.9
13 jj willis (bib 132) Jennifer Brown 60 1:11:06.1 1:10:58.7 7:10
John Colyzadro
Lauren Willis Austin/TX
Scott Willis Austin/TX
7.4 17:37.2 21:14.2 16:04.9 16:02.2
14 Team Rock 'em Sock 'em (bib 90) Angela Blair Round Rock/TX 67 1:14:03.1 1:13:57.8 7:28
Lauren Nuhn Austin/TX
Matthew Fox Austin/TX
Tom Hallock Austin/TX
5.2 19:29.1 18:58.5 20:03.7 15:26.4
15 Out Right Fitness 2 (bib 147) Amanda Rodriguez Austin/TX 74 1:16:33.9 1:16:26.5 7:43
Carlos Rodriguez Austin/TX
Inez escamilla Austin/TX
Jeff Bates Austin/TX
7.4 26:32.1 18:13.6 15:26.0 16:14.6
16 Tacodeli (bib 83) Daniel Cid Austin/TX 77 1:17:50.8 1:17:42.1 7:51
Erin Morrill Austin/TX
Griff Fried Austin/TX
Nate Gomez Austin/TX
8.7 24:22.8 16:32.1 20:46.4 16:00.6
17 Team Austin Fit (bib 128) Alex Earle Austin/TX 78 1:17:49.6 1:17:45.5 7:51
Ashley Elgie Austin/TX
Brittanie Flege Austin/TX
Dustin Dobervick Austin/TX
4.1 16:24.1 18:44.9 16:57.0 25:39.4
18 Run4beer (bib 68) Fred Riethmiller Austin/TX 80 1:18:35.8 1:18:30.2 7:55
Mary Dale Austin/TX
Terry Tolleson Austin/TX
Tom Comey Austin/TX
5.6 20:34.6 20:20.1 18:01.6 19:33.8
19 Pac Numero Uno (bib 62) Eric Fluhr Round Rock/TX 83 1:19:41.5 1:19:33.7 8:02
Jeff Gjertsen Austin/TX
Kristin Hem Austin/TX
Maggie Dolch Cedar Park/TX
7.7 18:53.7 22:38.1 19:37.8 18:24.0
20 Team 122 (bib 122) Alex Hitzelberg Austin/TX 96 1:23:32.0 1:23:28.8 8:25
Bianca Cervantez Austin/TX
Diana Gongora Austin/TX
Richard Smith Austin/TX
3.2 18:10.0 24:06.7 20:29.5 20:42.4
21 Eat Our Dust! (bib 25) Greg Van Baast Cedar Park/TX 97 1:23:38.9 1:23:32.4 8:26
Kindel Huberty Cedar Park/TX
Rochelle Vance Cedar Park/TX
Scott Rasmussen Cedar Park/TX
6.5 24:57.6 20:02.2 20:57.6 17:34.7
22 Austin Got Robbed! (bib 9) Andrea Mcgowan Austin/TX 98 1:23:40.6 1:23:37.7 8:26
Audrey Krupa Austin/TX
Matt Mcgowan Austin/TX
Rob Krupa Austin/TX
2.8 25:12.0 18:04.5 23:00.4 17:20.6
23 Team 1379 Pacers (bib 84) Catlin Robinson 99 1:23:51.7 1:23:50.2 8:27
Eddie Libranda
Josh Stevens-stein
Lisa Jasper
1.5 19:11.0 22:39.5 19:16.5 22:43.2
24 Forever Carlton (bib 28) Amy Pollard Austin/TX 100 1:24:03.7 1:24:00.7 8:28
Chip Pate Austin/TX
Jill Adragna Austin/TX
Michele Kennedy Austin/TX
3.0 23:01.2 22:43.3 19:04.8 19:11.2
25 Squadron (bib 80) Brooke Maudlin Austin/TX 105 1:25:16.5 1:25:11.8 8:36
Jeremy Maudlin Austin/TX
Scott Dickson Austin/TX
Virgil Rucker Austin/TX
4.7 19:18.2 18:48.1 26:56.3 20:09.0
26 Steiner Studs and Studettes (bib 130) Brandon Peterson Austin/TX 109 1:27:38.7 1:27:36.8 8:50
Drew Schaal Austin/TX
Jennifer Schaal Austin/TX
1.8 18:16.9 20:56.3 25:25.6 22:57.8
27 2 Hotties & 2 Dudes (bib 146) Andy Krupp 114 1:29:11.5 1:29:04.9 8:59
Chaki Krupp
Jeff Kennedy
Michelle Huang
6.5 19:42.2 24:13.1 28:06.4 17:03.1
28 The Sinners And The Saints (bib 107) Brian Flanagan Pflugerville/TX 115 1:29:32.0 1:29:22.9 9:02
Kim Gauquier Pflugerville/TX
Mike Miller Austin/TX
Tara Miller Austin/TX
9.0 20:05.7 22:58.0 22:02.8 24:16.2
29 Running Orange (bib 71) Amy Matthews Austin/TX 133 1:37:43.4 1:37:37.2 9:51
Casey Bernard Austin/TX
Lisa Mays Austin/TX
Melissa Reilly Dallas/TX
6.1 21:46.0 29:19.9 23:26.8 23:04.4
30 Raulracing Club (bib 66) Kay Mcalister Pflugerville/TX 134 1:39:29.6 1:39:20.8 10:02
Linda Klaus Pflugerville/TX
Raul Capetillo Pflugerville/TX
Raul Esparza Pflugerville/TX
8.8 21:42.3 21:52.6 27:36.6 28:09.2
31 Running For A Cause; Cause We're Crazy (bib 69) Ange Guajardo Round Rock/TX 139 1:43:03.2 1:42:56.3 10:23
Carolyn Mobley Austin/TX
Jim Long Round Rock/TX
Sylvia Moreno Pflugerville/TX
6.9 23:34.6 26:57.8 24:03.8 28:20.0
32 Holy Heat Stroke Batman! (bib 34) Elizabeth Keepers Austin/TX 143 1:53:58.3 1:53:48.5 11:29
Kristina Cones Austin/TX
Michael Kirsner Austin/TX
Sarah Hooks Cedar Park/TX
9.7 29:07.0 26:02.0 30:55.9 27:43.5
Open Women
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Super Girls (bib 81) Amber Reber Austin/TX 36 1:03:04.9 1:03:02.6 6:22
Cherisse Robison Austin/TX
Elizabeth Martin Austin/TX
Sarah Beth Trammell Austin/TX
2.3 14:31.8 16:10.6 16:57.1 15:22.9
2 Tractor Beams Of Hotness (bib 110) Beth Cline Austin/TX 58 1:10:30.1 1:10:26.2 7:06
Kristin Madl Austin/TX
Richelle Criswell Austin/TX
Susan Farago Austin/TX
3.9 17:59.2 17:55.5 18:33.0 15:58.3
3 Arc Angels (bib 3) Angelica Kelley Cedar Park/TX 62 1:11:54.4 1:11:48.4 7:15
Barbara Fellman Austin/TX
Megan Baker Austin/TX
Melissa Keller Leander/TX
6.0 17:19.4 18:52.9 18:31.8 17:04.2
4 Some Like It Hot (bib 79) Kelly Gier Austin/TX 63 1:11:56.1 1:11:53.3 7:15
Kim Buser Austin/TX
Michelle Metzler Austin/TX
Susan Winnette Austin/TX
2.8 18:16.1 17:12.0 18:03.0 18:22.1
5 Enduranistas (bib 26) Christine Gaussiran Austin/TX 86 1:20:21.8 1:20:17.2 8:06
Gilly Anne Smith Austin/TX
Lisa O"Dea Austin/TX
Nicole Helmcamp Austin/TX
4.6 20:38.1 21:03.2 20:42.1 17:53.7
6 Kc And The Pf Flyers (bib 42) Claire Hall Austin/TX 88 1:21:08.7 1:21:00.4 8:11
Kim Unberhagen Austin/TX
Paige Fletcher Austin/TX
Pam Finney Austin/TX
8.2 21:00.9 19:45.6 20:00.8 20:12.8
7 Ltf Haute Mamas (bib 48) Jennifer Chorazy Austin/TX 101 1:24:11.8 1:24:06.6 8:29
Prima Womack Austin/TX
Raven Garner Austin/TX
Whitney Johnson Austin/TX
5.1 15:59.9 22:27.1 26:03.2 19:36.2
8 Ladies of Independence (bib 150) Gabriela Castellana Austin/TX 103 1:24:27.2 1:24:22.2 8:31
Karen Darr Austin/TX
Karen Guilmet Austin/TX
Laesa Neaves Austin/TX
4.9 20:58.9 22:40.4 21:41.0 19:01.8
9 Hot Cougars (bib 35) Anja Seth Austin/TX 112 1:28:02.2 1:27:55.3 8:52
Emily Mcelmurry Austin/TX
Page Brown Austin/TX
Samantha Thomas Austin/TX
6.8 24:45.3 21:11.5 21:17.6 20:40.7
10 O Henry Hustlers (bib 59) Caroline Porter Austin/TX 118 1:30:51.9 1:30:43.0 9:10
Heather Reed Austin/TX
Merrily Porter Austin/TX
Shannon Blades Austin/TX
8.8 22:11.0 21:40.2 24:22.6 22:29.2
11 We Run For Tacos (bib 115) Fran Kennedy-ellis Austin/TX 122 1:31:36.6 1:31:28.1 9:14
Jayne Norton Austin/TX
Renee Boelsche Austin/TX
Valerie Brickner Austin/TX
8.5 24:16.6 27:35.9 21:04.3 18:31.2
12 Girlz On The Go (bib 31) Erika Domatti Austin/TX 131 1:36:58.0 1:36:53.9 9:46
Michelle Deleonardis Austin/TX
Paula Falk Austin/TX
Sara Smithhart Austin/TX
4.0 24:23.8 26:14.7 24:41.5 21:33.8
13 Cussin&cryin (bib 23) Courtney Lucas Austin/TX 137 1:41:38.8 1:41:33.3 10:15
Jessica Rios Austin/TX
Jo Welch Austin/TX
Kelly Anderson Austin/TX
5.5 20:54.8 27:59.8 22:52.7 29:45.9
14 6am (bib 2) Betty Chang Austin/TX 138 1:42:02.1 1:41:53.4 10:17
Debra Dennett Austin/TX
Melissa Mather Austin/TX
Susan Roehm Austin/TX
8.7 21:42.5 37:24.7 20:40.3 22:05.8
15 Jawr (bib 41) Adrianna Kruger Austin/TX 144 1:54:15.1 1:54:08.1 11:31
Jessie Mihalik Cedar Park/TX
Rayo Tabone Pflugerville/TX
Whitney Bates Austin/TX
6.9 21:21.9 28:15.1 36:53.6 27:37.4
Public Employees
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 texas school f/t deaf community A (bib 116) Clarence Hosey Midlothian/TX 12 59:12.4 59:11.9 5:58
Joe Cardenas Austin/TX
Nick Bannon Austin/TX
Sean Moore Austin/TX
0.4 12:39.0 15:52.9 15:35.4 15:04.6
2 Postal Service Eagles (bib 63) Albert Perez San Antonio/TX 65 1:13:40.6 1:13:31.4 7:26
Bobby Gonzales San Antonio/TX
Josh Stand San Antonio/TX
Tom Hernandez San Antonio/TX
9.2 18:29.4 20:54.4 16:45.8 17:21.7
3 Pure Joy (bib 65) Cheyenne Richards Austin/TX 73 1:16:27.3 1:16:21.9 7:42
Sarah Russ Austin/TX
Shera Fingerman Austin/TX
Tonya Baer Austin/TX
5.4 19:11.9 19:19.5 18:52.0 18:58.3
4 Hula Hoopers (bib 38) Carrie Lou Garberoglio Austin/TX 107 1:26:37.5 1:26:33.6 8:44
Misty Morris Austin/TX
Sachiko Flores Austin/TX
Summer Loeffler Austin/TX
3.9 20:30.9 23:31.2 19:08.2 23:23.1
5 TEXAS SCHOOL F/T DEAF COMMUNITY B (bib 151) Bill Huber Austin/TX 110 1:27:42.8 1:27:38.5 8:51
Mark Glennon Austin/TX
Oscar Ocuto Austin/TX
Parker Kennedy Austin/TX
4.3 23:58.2 24:23.1 21:33.5 17:43.6
6 Wicked Stepsisters (bib 117) Angela Gil Austin/TX 121 1:31:22.2 1:31:13.2 9:13
Debbie Lehman Austin/TX
Erin Thornberry Austin/TX
Frances Diep Austin/TX
9.0 23:02.6 25:25.1 21:21.3 21:24.1
Senior Men (50+)
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Infinite Loops (bib 39) Craig Potts Cedar Park/TX 26 1:01:32.0 1:01:31.5 6:12
Gordon Alexander Austin/TX
Louis Kokernak Austin/TX
Richard Mittwede Round Rock/TX
0.5 14:09.4 15:21.7 16:43.4 15:16.9
Senior Mixed (50+)
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Team Alben (bib 86) Buddy Albro Seguin/TX 79 1:17:53.5 1:17:49.8 7:51
Jennifer Benesh Dripping Springs/TX
Sean Albro Seguin/TX
Steve Benesh Dripping Springs/TX
3.7 19:33.5 20:58.0 20:14.0 17:04.2
2 Here 4 The Beer (bib 33) Alex Armato Austin/TX 113 1:28:22.7 1:28:14.5 8:55
Beatnik Boris Austin/TX
Betty Hill Austin/TX
Carrie Mcdonnell Austin/TX
8.2 24:34.9 18:12.0 26:13.0 19:14.4
Texas Challenge Women
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Lukes Locker (bib 49) Betzy Jimenez Austin/TX 11 59:03.9 59:01.5 5:57
Brittany Frost Austin/TX
Jennifer Harney Austin/TX
Julie Cattell Austin/TX
2.3 15:05.5 14:35.8 15:42.8 13:37.3
2 Texas Running Company Gals (bib 97) Angie Stokes-wickersham Austin/TX 76 1:17:03.0 1:17:00.9 7:46
Bailey Wallace Austin/TX
Jessica Bucheler Austin/TX
Lauren Pedroarena Austin/TX
2.1 19:26.2 19:29.4 19:09.8 18:55.4
3 Twisted Blister (bib 111) Lacy Pool Austin/TX 120 1:31:07.9 1:30:59.7 9:11
Lisa Stebbing Austin/TX
Nici Power Austin/TX
Sara Searle Austin/TX
8.2 25:22.1 21:34.7 26:20.5 17:42.3
Texas Challenge Men
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Jack And Adams (bib 40) Chass Armstrong Austin/TX 2 47:39.5 47:39.5 4:48
David Fuentes Austin/TX
Lorin Wilson Austin/TX
Matt Kutugata Austin/TX
0.0 11:30.1 12:09.5 12:09.7 11:50.1
2 Texas Running Company Dudes (bib 96) Daniel Thompson Austin/TX 7 56:15.2 56:13.1 5:40
David Cresap Austin/TX
James Matlock Austin/TX
Michael Derick Olague Austin/TX
2.1 14:03.9 13:36.6 14:27.0 14:05.5
3 Hill Country Running White (bib 126) Brian Wade Austin/TX 18 1:00:39.9 1:00:35.3 6:07
David Hodges Austin/TX
Jamie Cleveland Austin/TX
Rachel Blair Austin/TX
4.5 16:37.8 14:23.1 14:50.9 14:43.4
4 Hill Country Running Black (bib 125) Andrea Fisher Austin/TX 31 1:02:39.9 1:02:36.4 6:19
Andrew Shi Austin/TX
Jamie Cleveland Austin/TX
Kyle Kemp Austin/TX
3.4 17:21.1 18:43.5 13:56.2 12:35.5
5 Hill Country Running Blond (bib 124) Ed Ablan Austin/TX 35 1:03:03.3 1:02:58.8 6:21
Pia Molin Austin/TX
Scott Phelps Austin/TX
Troy Moon Austin/TX
4.4 20:58.3 12:48.4 14:35.0 14:37.0
Training Grp Master Women
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Wahine Women (bib 114) Anne Turner Austin/TX 81 1:19:24.0 1:19:16.4 8:00
Annette Hudson Austin/TX
Lisa Bosman Austin/TX
Pam Soto Austin/TX
7.6 19:11.4 21:09.5 18:39.7 20:15.7
2 The Rogueettes (bib 106) Ginny Grote Austin/TX 95 1:23:02.8 1:22:57.1 8:22
Lana Estess Austin/TX
Melody Garrett Austin/TX
Theresa-marie Kelly The Hills/TX
5.7 21:15.7 21:11.9 20:21.7 20:07.6
Training Grp Open Women
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Predator Gazelles (bib 64) Hannah Blake Round Rock/TX 92 1:22:28.1 1:22:21.9 8:19
Julie Hardy Austin/TX
Monique Cortez Austin/TX
Sydney Hardy Austin/TX
6.2 20:28.2 21:29.7 22:19.5 18:04.4
2 Blue Moose Ladies (bib 16) Dessie Barron Austin/TX 93 1:22:40.8 1:22:37.1 8:20
Heather Hazen Round Rock/TX
Kellie Caroselli Pflugerville/TX
Lymari Hazen Round Rock/TX
3.6 20:50.2 20:36.0 22:48.0 18:22.8
3 Noexcusesladies3 (bib 58) Angela Jenkins Austin/TX 104 1:24:28.6 1:24:23.5 8:31
Emily Hovind Austin/TX
Gena Gentile Austin/TX
Jen Ritchie Austin/TX
5.0 18:41.5 24:08.6 23:54.9 17:38.3
4 Team Kb (bib 88) Carolina Bull Austin/TX 106 1:26:32.8 1:26:27.6 8:43
Kayle Millian Austin/TX
Meg Pace Austin/TX
Monica Putnam Austin/TX
5.1 21:50.0 22:19.9 23:28.4 18:49.1
5 Three Fast Chicks and a Slug (bib 120) Katherine Millington Austin/TX 127 1:33:59.3 1:33:51.4 9:28
Marla Broaddus Austin/TX
Paula Korzeniewski Bastrop/TX
Sharon Scott Austin/TX
7.8 22:00.2 19:59.1 21:28.3 30:23.6
6 No Excuses Except Lightning (bib 56) Cheri Morales Round Rock/TX 129 1:36:45.2 1:36:37.3 9:45
Christine Garcia Round Rock/TX
Lupe Santander Round Rock/TX
Mindy Schroeder Round Rock/TX
7.9 26:30.3 25:25.8 21:42.0 22:59.0
7 Blue Moose Women (bib 18) Cristen Plummer Round Rock/TX 132 1:37:15.2 1:37:05.1 9:48
Julie Seaton Pflugerville/TX
Kristi Hughes Round Rock/TX
Monica Lawrence Hutto/TX
10.1 26:57.9 23:25.0 25:05.7 21:36.4
8 Hot Pink Zebras (bib 36) Andrea Brown-thompson Buda/TX 141 1:46:40.1 1:46:32.5 10:45
Bobbie Jo Cardenas Austin/TX
Sarah J Bannon Austin/TX
Susan Kornkven Austin/TX
7.5 27:33.9 27:48.9 25:50.9 25:18.7
Training Grp Open Men
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Mizuno Gazelles (bib 52) Drew Soucy Austin/TX 1 47:17.1 47:15.6 4:46
Joe Mccellon Austin/TX
Scott Kimbell Austin/TX
Zerihun Ayele Austin/TX
1.4 12:08.5 11:51.6 11:45.2 11:30.2
2 Schrupcakes (bib 74) Christopher Mcclung Austin/TX 5 53:53.0 53:51.3 5:26
Paul Terranova Austin/TX
Waylon Calabrese Austin/TX
Wes Johnson Austin/TX
1.6 13:27.1 13:13.9 14:00.3 13:09.9
3 Texas Running Company Socialites (bib 98) Ben Reagan Austin/TX 21 1:01:08.9 1:01:07.2 6:10
Dawson O#connor Smith Austin/TX
Joe Gonzalez Austin/TX
Seth Harris Dripping Springs/TX
1.6 15:25.7 15:58.1 14:36.1 15:07.1
4 No Excuses Running 3 Mexicans & A Gringo (bib 57) Angel Flores Austin/TX 29 1:02:29.4 1:02:26.3 6:18
Bill Schroeder Georgetown/TX
Donnie O#neal Georgetown/TX
Shaun Mendez Pflugerville/TX
3.1 19:04.0 14:52.5 14:31.1 13:58.6
5 Team Tacos, Tapas Y Eggroll (bib 91) Amadora Comer Austin/TX 61 1:11:10.6 1:11:05.1 7:11
Melinda Huizar Austin/TX
Minh Duong Austin/TX
Oscar Gonzalez Austin/TX
5.4 17:06.2 18:29.0 20:41.6 14:48.2
6 Team Cannibal (bib 87) Aaron Herzog Austin/TX 84 1:20:02.1 1:20:00.9 8:04
Anthony Gonzalez Austin/TX
Brad Love Austin/TX
Frank Landavazo Austin/TX
1.2 16:26.8 26:18.3 19:54.6 17:21.1
7 Blue Moose Men (bib 17) Brandon Cates Round Rock/TX 117 1:30:28.3 1:30:24.8 9:07
Daniel Hazen Round Rock/TX
David Crow Pflugerville/TX
Patrick Hight Austin/TX
3.5 24:30.0 23:30.8 24:21.2 18:02.6
Walking Category
Division Overall Total Tag
Place Team Name Name(s) City/State Chip Start 1st Leg 2nd Leg 3rd Leg 4th Leg Place Time Time Pace
1 Austin Fit Purple Walkers Team One (bib 8) Gracen Duffield Austin/TX 19 1:00:46.9 1:00:42.7 6:08
Jen Henderson Austin/TX
John Berry Austin/TX
Shelley Rubin Austin/TX
4.1 14:27.7 15:44.5 16:45.6 13:44.8
2 Austin Fit Purple Walkers Team One (bib 7) Ingrid Edlund-berry Austin/TX 25 1:01:31.6 1:01:28.0 6:12
Jim Forrest Austin/TX
John Hallett Austin/TX
Karen Ostlund Austin/TX
3.5 14:55.5 15:22.6 16:31.6 14:38.3